Medycyna regeneracyjna

Wspomaganie procesów regeneracyjnych jest niezwykle istotne dla zachowania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Zabiegi rewitalizujące, które stymulują odnowę na poziomie komórkowym mogą oddziaływać jednocześnie na głębokie jak i powierzchniowe warstwy skóry.

Jednym z zabiegów medycyny głęboko regeneracyjnej jest Sculptra. Głównym składnikiem aktywnym tego produktu jest kwas L-polimlekowy. Jest to całkowicie naturalny stymulator procesów odnowy w organizmie człowieka. Zabieg z wykorzystaniem Sculptry polecany jest wszystkim, którzy pragną odmłodzić wygląd skóry w sposób dyskretny i bezpieczny.

Zabieg sprawdza się w przypadku skóry cienkiej, wrażliwej o obniżonej elastyczności. Stopniowy efekt zabiegu pozwala na osiągnięcie zamierzonej poprawy oraz naturalnego rezultatu bez konieczności rekonwalescencji. Skuteczne odwrócenie procesów starzenia się umożliwia przywrócenie prawidłowego napięcia skóry, wygładzenie jej powierzchni oraz profilaktykę powstawania zmarszczek. Kolejnym zabiegiem godnym polecenia jest Cellular Matrix, który łączy w sobie regeneracyjne działanie kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego. Obie te substancje wykazują się największą skutecznością w medycynie estetycznej. Wybitni naukowcy, którzy opracowali Cellular Matrix wykorzystali podobieństwa obu cennych składników naturalnie występujących w ludzkim organizmie.

Twórcy tego wyjątkowego preparatu połączyli dwie substancje w jednej probówce. Działanie osocza bogatopłytkowego zostało wzmocnione intensywnie nawilżającym działaniem kwasu hialuronowego. Dzięki temu zabieg umożliwia głęboką regenerację oraz uzupełnienie ubytków w tkance skórnej. W efekcie uzyskuje się widoczne odżywienie skóry wpływające na jej ogólną kondycję i jakość. Cellular Martix redukuje widoczne oznaki starzenia się skóry, zmarszczki mniej i bardziej głębokie, unosi i wygładza fałdy nosowo-wargowe oraz niweluje cienie pod oczami.

Zabiegi regeneracyjne, które wspomagają odnowę w powierzchniowych warstwach skóry to m.in. Regeneris – osocze bogatopłytkowe. Niekwestionowane zalety zastosowania osocza to naturalna stymulacja do wzmożonej produkcji nowego kolagenu, zwiększenie mikrokrążenia, aktywna ochrona przed wolnymi rodnikami oraz wypełnienie zmarszczek i wygładzenie skóry. W efekcie uzyskuje się młodszy wygląd, rozświetloną i zregenerowaną skórę.

Z kolei zabieg Aquashine skutecznie zwiększa jędrność i elastyczność skóry dzięki podaniu specjalnego preparatu bogatego w cenne substancje aktywne. Zastosowanie Aquashine umożliwia delikatne rozluźnienie mięśni twarzy, co przekłada się na wygładzenie skóry oraz profilaktykę powstawania nowych zmarszczek. Zabieg stymuluje odbudowę na poziomie komórkowym, zmniejsza widoczne blizny i ubytki. Kolejnym zabiegiem wartym uwagi jest Linerase, który stanowi doskonały sposób by spowolnić procesy starzenia się skóry i przywrócić jej młody wygląd. Zabieg Sunekos oraz Redensity I zapewniają znaczną poprawę nawilżenia skóry oraz przywrócenie jędrności i elastyczności. Obydwie terapie sprawdzą się w przypadku szarej i ziemistej cery, skóry odwodnionej i wymagającej odżywienia.

Wybór odpowiedniego zabiegu dla potrzeb skóry jest szeroki, a w podjęciu decyzji pomoże doświadczony lekarz medycyny estetycznej.