Medycyna estetyczna

Każdy z nas pragnie wyglądać atrakcyjnie, dobrze czuć się sam ze sobą i być pozytywnie odbieranym przez otoczenie. Przeszkadzać w tym mogą mniejsze lub większe mankamenty urody, a w rezultacie kompleksy utrudniające osiągnięcie pełnego zadowolenia ze swojego wyglądu. Obecnie zarówno kobiety jak i mężczyźni coraz częściej szukają pomocy w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie nowe technologie oraz najwyższej jakości produkty medyczne umożliwiają skuteczne i bezpieczne zabiegi.

Aktualnie istnieje bardzo szeroki wybór zabiegów, sposobów aplikacji oraz alternatyw dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Z powodzeniem można skorygować kształt nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to zdecydowanie mniej inwazyjna metoda w porównaniu z operacją. Podobnie można wymodelować kości policzkowe, nadać twarzy bardziej wyrazisty kształt, przeciwdziałać grawitacji i odmłodzić wygląd dzięki nieoperacyjnemu liftingowi twarzy. Znaczną poprawę owalu twarzy daje zastosowanie nici, które skutecznie unoszą skórę, likwidują wiotkie policzki, podkreślają linię żuchwy i wysmuklają twarz. Znaczną poprawę w ogólnym wyglądzie twarzy przynosi również bezinwazyjny lifting powiek.

Nieestetyczne worki i cienie pod oczami można zredukować na wiele sposobów, a najtrafniejszą metodę najlepiej dobiera doświadczony specjalista. Pogłębione doliny łez zwykle uzupełnia się i wygładza kwasem hialuronowym. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, doskonale nawilża i poprawia kondycję skóry. Jako wypełniacz świetnie sprawdza się podczas zabiegu powiększania i modelowania ust. Dzięki temu można powiększyć objętość warg, zlikwidować asymetrię oraz osiągnąć pożądaną linię ust. Bogata oferta substancji aktywnych podawanych podczas zabiegu mezoterapii umożliwia wybór skoncentrowanych koktajli witaminowych adekwatnie do aktualnych potrzeb skóry. Dostępna jest mezoterapia igłowa twarzy, szyi, dekoltu oraz dowolnej partii ciała wymagającej odżywienia, np. skóra głowy.

Prawdziwą zmorą są zmarszczki mimiczne, które pogłębiają się każdego dnia na skutek intensywnej pracy mięśni i ekspresyjnej mimiki. Na szczęście można zrelaksować mięśnie, a dzięki delikatnemu osłabieniu ich funkcji – wygładzić skórę. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, czyli potocznie zwanym botoksem, pozwalają zredukować widoczne zmarszczki oraz zapobiegają powstawaniu nowych bruzd i załamań w skórze.

Medycyna estetyczna to także szereg peelingów chemicznych, które skutecznie redukują przebarwienia, mobilizują skórę do odbudowy oraz przywracają młody wygląd. Peelingi medyczne powinny być wykonywane pod ścisłym nadzorem przez specjalistę, który ma doświadczenie w tej dziedzinie. Tak samo bogata gama zabiegów laserowych jest bezpieczna, pod warunkiem, że zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną w tej dziedzinie osobę. W trosce o swoje własne bezpieczeństwo warto zwrócić uwagę, kto wykonuje dany zabieg, czy ma doświadczenie.