Laseroterapia

Nowoczesnym i bezinwazyjnym sposobem na poprawę wyglądu skóry jest laseroterapia. Zalicza się tutaj zabiegi wykorzystujące terapeutyczne działanie światła lasera, dzięki czemu jest to doskonała alternatywa dla wielu zabiegów chirurgicznych.

Laserowy lifting twarzy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów ze względu na bezpieczeństwo, mała inwazyjność oraz krótki okres rekonwalescencji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z oddziaływaniem lasera na skórę. Laserowy lifting twarzy polega na wywoływaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w ściśle określonym miejscu. Na skutek tego działania dochodzi do intensywnej stymulacji procesów regeneracyjnych w skórze oraz do produkcji nowych włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się zdecydowanie bardziej jędrna, elastyczna, gładka, odzyskuje młody wygląd.

Nieoperacyjny laserowy lifting powiek polega na precyzyjnym odparowaniu powierzchniowych warstw skóry powiek górnych oraz kontrolowanym podgrzaniu głębokich warstw. Zabieg powoduje intensywne złuszczanie naskórka, stymuluje odnowę włókien kolagenowych oraz procesy regeneracyjne. Laserowy lifting powiek nie wymaga zastosowania obciążającego znieczulenia, a w trakcie zabiegu oczy chronione są specjalnymi osłonami. Zabieg redukuje zmarszczki w okolicy oczu, znacznie poprawia napięcie i wygładzenie skóry, likwiduje cienie i worki pod oczami, unosi opadające powieki i odmładza ogólny wygląd.

Laserowe usuwanie przebarwień oraz zamykanie naczynek również jest możliwe dzięki działaniu światła lasera. W przypadku obydwu zabiegów konieczne jest jednak wykonanie całej serii zabiegów, ponieważ jednorazowa terapia nie przyniesie stałych i satysfakcjonujących rezultatów. Liczba zabiegów oraz czas pojedynczego zabiegu uzależnione są od wielkości powierzchni skóry, jaka jest poddawana laseroterapii.

Laserowe usuwanie blizn, bez względu na przyczynę powstania blizny, znacznie zmniejsza jej widoczność, redukuje szerokość, ujednolica koloryt. Zwykle zalecana jest seria zabiegów, a ich liczba zależy od wielkości, głębokości i wieku blizny. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn można w skuteczny i bezpieczny sposób zredukować mankament urody, pozbyć się kompleksów i przywrócić pewność siebie.

Laserowe usuwanie zmian skórnych takich jak pieprzyki, włókniaki, brodawki, to sprawdzony sposób aby skutecznie pozbyć się niechcianych zmian. Laser jest wyjątkowo małoinwazyjny, nie uszkadza zdrowej tkanki dookoła usuwanej zmiany, pozwala szybko wrócić do pełnej sprawności, nie ma konieczności nacinania skóry ani zakładania szwów oraz gwarantuje możliwość precyzyjnego wykonania zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu w miejscu działania lasera powstaje strupek, który samoistnie odpada po około 10-14 dniach.

Należy pamiętać, że każdy zabieg powinien zostać poprzedzony konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej w celu potwierdzenia wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu.

Doświadczony specjalista oraz sprzęt najwyższej jakości dają możliwość osiągnięcia pełnej satysfakcji z zabiegu w sposób całkowicie bezpieczny dla zdrowia.