Gabinet Urologiczny

Lek. med. Jakub Żurek – urolog w trakcie specjalizacji. Absolwent kierunku lekarskiego na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w Oddziale Urologii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. Członek Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Aktywność zawodowa Doktora ukierunkowana jest głównie na poszerzaniu umiejętności z małoinwazyjnych procedur medycznych tj: endoskopii oraz laparoskopii. Z tego tytułu stale podnosi swoje kwalifikację przez uczestnictwo w licznych stażach i konferencjach w kraju i za granicą.

Wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe:

  • Wydział Wojskowo-Lekarski w Łodzi w latach 2009-2015r.
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Pirogowa w Łodzi: staż podyplomowy 2015-2016r.
  • Specjalistyczny Szpital w Kościerzynie: staż specjalizacyjny z urologii w latach 2016-2018
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej: kontynuacja szkolenia specjalizacyjnego od 2018 r.
  • staż z laparoskopii urologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy w 2019r.
  • staż z małoinwazyjnych procedur urologicznych w Specjalistycznym Szpitalu w Kościerzynie w 2019r.

Lek. med. Jakub Żurek – Opinie

Pan dr Jakub Żurek to bardzo dobry specjalista, pełen zaangażowania i empatii. Wizyta przebiegła sprawnie, problem, z którym przyszedłem został jasno i konkretnie określony, a następnie Pan doktor wdrożył odpowiednie leczenie. Polecam.

Świetny urolog, który podchodzi indywidualnie do pacjenta. Odpowiada na pytania i wszystko dokładnie tłumaczy. Cały proces leczenia, pomimo wstydliwego problemu przebiegł komfortowo. Z czystym sumieniem polecam lek. Jakuba Żurek.

Lek. med. Jakub Żurek

Jakub Żurek Urolog

Urolog

Urolog jest specjalistą z zakresu medycyny zajmującej się funkcjonowaniem układu moczowego, do którego zalicza się nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, zewnętrzne (penis, jądra, najądrza) oraz wewnętrzne (prostata, pęcherzyki nasienne, nasieniowody) narządy płciowe u mężczyzn. Do lekarza urologa zgłaszają się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jednak specjalizacja ta kojarzy się głównie z problemami zdrowotnymi mężczyzn. U panów układ moczowy jest bardzo blisko układu płciowego, dlatego leczeniem impotencji zajmuje się urolog.

Należy zgłosić się do specjalisty w przypadku nietrzymania moczu, dolegliwościach bólowych przy oddawaniu moczu, zmian w moczu (krwiomocz, białkomocz, ropa w moczu, ciemny mocz, spieniony mocz), zmian w ilości oddawanego moczu (zbyt mało lub zbyt dużo w ciągu doby), bólu lub obrzęku jąder, uczucia parcia na pęcherz, ból po urazie w okolicy podbrzusza, pieczenie lub swędzenie cewki moczowej, dolegliwości bólowe w dolnej części pleców, zmiany w wyglądzie prącia (zaczerwienienia, obrzęki), obrzęki kończyn dolnych.

Urolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, może wykonać badanie USG jamy brzusznej, badanie per rectum (badanie przez odbyt w przypadku diagnostyki prostaty), badanie palpacyjne podbrzusza, krocza, ujścia cewki moczowej, okolic lędźwiowych.

Sprawdź terminy przyjęć urologa
Zarejestruj się