Gabinet Nefrologiczny

Lek. med. Marta Kasprzyk - specjalista nefrolog

Lek. med. Marta Kasprzyk – specjalista nefrolog

Lek. med. Marta Kasprzyk jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Jest specjalistką chorób wewnętrznych oraz wieloletnią starszą asystent szpitala św. Barbary w Sosnowcu na oddziale nefrologii i dializ pozaustrojowych.

Pacjentów przyjmuje również w Katowicach.

Lek. med. Marta Kasprzyk – specjalista nefrolog

Lek. med. Marta Kasprzyk - specjalista nefrolog

Jakie choroby leczy nefrolog?

Choroby, którym najczęściej zajmuje się nefrolog to: kamica nerkowa, niewydolność nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, zapalenie układu moczowego, nefropatia cukrzycowa oraz nowotwór nerek.

Dodatkowo nefrolog leczy choroby wrodzone m.in. brak nerki, a także zajmuje się uszkodzeniami toksycznymi.

Nefrologia

Nefrologia to specjalizacja obejmująca zagadnienia takie jak choroby nerek i układu moczowego. Zajmuje się zakażeniami układu moczowego oraz ostrymi i przewlekłymi zmianami w funkcjonowaniu nerek, które nie wymagają operacji.

Wiele chorób nerek rozwija się bezobjawowo, a jeśli objawy pojawią się, zazwyczaj oznacza to, iż choroba jest już w zaawansowanym stadium. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania, które pozwolą zapobiec rozwojowi niektórych chorób.

Do nefrologa powinniśmy udać się gdy wyniki badań moczu okażą się niepokojące lub zauważymy charakterystyczne objawy takie jak częstomocz w ciągu dnia i w nocy, ból i pieczenie w cewce moczowej przy oddawaniu moczu, ból poniżej żeber (zazwyczaj podczas poruszania się), ciemnobrązowy lub czerwony kolor moczu, niepokojący zapach i konsystencję moczu, opuchliznę wokół oczu, opuchliznę na nogach i rękach.

Podczas wizyty nefrolog wykona niezbędne badania, dzięki którym zdiagnozuje chorobę, a następnie wdroży odpowiedni plan leczenia.

Sprawdź terminy przyjęć nefrologa
Zarejestruj się